11/25/2020 | ТРЦ Подоляни | 11:00

Безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ та Гепатит С

 Із 23 до 30 листопада триватиме Європейський тиждень тестування на ВІЛ та гепатит. Тернопільський обласний Центр громадського здоров’я та ТРЦ “Подоляни” долучаються до європейської ініціативи та запрошують жителів області протестуватися на ВІЛ та гепатит C.
Чому потрібно протестуватися❓
В Україні кожна друга людина з ВІЛ не знає про свій статус. На ранніх стадіях ВІЛ не має жодних симптомів. Що раніше ви дізнаєтесь про ВІЛ, то швидше розпочнете лікування. Дізнатися про ВІЛ-позитивний статус більше не означає вирок. ВІЛ-позитивні українці можуть отримувати лікування безоплатно, мати здорових дітей та жити довгим життям.
У випадку з вірусними гепатитами раннє виявлення також дуже важливе. Гепатити рідко мають гостру форму та перетікають безсимптомно. Більшість хворих дізнається про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку. Нині 1 мільйон українців не знають, що мають гепатит С, а близько 500 тисяч — про вірус гепатиту В у своєму організмі.
Де протестуватися❓
Співпрацюючи із ТРЦ “Подоляни”, ми робимо тестування доступнішим. У середу, 25-го листопада, з 11:00 до 13:00, в центральному холі стоятиме палатка Тернопільський обласний Центр громадського здоров’я для безкоштовного експрес-тестування. Йдучи за покупками, візьміть свою другу половинку, сестру, брата, батьків та скористайтесь можливістю. Всі норми буде дотримано: карантинні заходи, збережена анонімність (в палатці будете лише ви та лікарі), надана консультація.
Дізнатися про хворобу та діяти, аби з нею боротися — може бути страшно. Але нічого не робити та закривати очі на проблему — ще страшніше. Виділіть трохи часу та пройдіть тестування. Зупинимо віруси разом❗️

 

ТРЦ "Подоляни"